| Gdhdodn a întrebat:

Buna, deci am avut contact neprotejat pe data de 1 februarie, fara a ejacula in mine. Tin sa mentionez ca eram in perioada de ovulatie. Menstruatia mi-a venit pe 20 martie, cu o intarziere de 10 zile. Am facut un test de sarcina, negativ. In aprilie mi-a venit menstruatia pe 19.
Problema este ca eu simt ceva in partea inferioara a abdomenului. Balonare, senzatie de disconfort, uneori chiar si mici intepaturi. Am facut inca 4 teste de sarcina, din nou, negative(unul dintre ele l-am făcut chiar dimineata cu prima urina). Am senzatia ca abdomenul inferior este umflat si la palpare este ceva tare. Poate fi vorba despre o sarcina? Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca dupa contact iti vine menstruatia, nu are rost sa mai dai banii pe teste de sarcina, cand ramai insarcinata asta e primul semn, nu mai ai menstra din acel moment, se opreste, daca iti vine menstruatia inseamna ca e ok.

| xilef123 a răspuns:

Sarcina nu, mai degraba ti-a dat vrei boala sau infectie

| Madaq a răspuns:

Daca ai avut contact pe 1 februarie si de atunci nu, rezultatul e bun fiindca ai facut testul dupa 21 de zile de la contact. Eu timp de 3 ani am facut chestia asta, de a intrerupe inainte de a ejacula, in cazul meu nu s-a intamplat nimic. Nu spun ca metoda e buna, caci la mine si daca aveam un copil era bine. Simptomele astea poate iti sunt induse si de teama sau poate esti racita un pic. Daca un test nu era ok atunci te punea pe ganduri, dar cand ai facut inca 4, deja e ok. Ca sa fii mai linistita si daca ai posibilitatea mergi sa faci testul de sange hcg, acolo iasa orice mica sarcina.