| AdrianVoicu a întrebat:

Stările de anxietate mă lovesc din nou și mâine am un interviu pentru job și deja nu reușesc să îmi stăpânesc emoțiile
Ce aș putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ai 3 alternative
Ori bagi juma de xanax ca să fii chill
Ori mergi fără sa iei nimic și riști să cedezi
Ori nu mergi

| oglindasultanului a răspuns:

Probabil va parea ca fac intentionat ca am mai zis asta intr-un alt raspuns. Vizionand videoclipuri pe net, si filme cu scene similare, te poate ajuta sa fi pregatit psihic si emotional pentru momentul in care vei ajunge acolo. Poti cere prietenilor sau rudelor sa te ajute sa exersezi scena reala.

| haileewatson a răspuns:

Fa-ti o lista de intrebari pe care ti le poate pune si raspunsurile la ele. Mai fa o lista si cu intrebari pe care TU sa le pui. Reciteste descrierea job-ului. Nu ai de ce sa ai emotiiwinking e doar o conversatie ca sa vezi daca job-ul respectiv e ceva ce iti doresti. Fii tu insuti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti sedatiff pc de la farmacie

| meli120 a răspuns:

Mai citeste niste intrebari de pe net si dormi.
Daca e sa te aleaga, nu o sa iti schimbe situatia radical ca esti emotiv. Daca nu ai sanse asa mari atunci da s-ar putea sa influenteze.
Ai grija daca ai intrebari legate de domeniul pe care o sa activezi, acolo sa stii raspunde.
Sa stii sa zici si ceva despre firma pentru care ai aplicat.

Bafta!

| CRONNOSo3 a răspuns:

Sfatul meu e sa iti impui ce atitudine urmeaza sa iei.
Daca nu poti fii relaxat prefa-te relaxat,la un moment dat o sa devi calm fara sa iti dai seama.
Pana la urma sunt oameni ca si noi,o sa fie totul bine,incearca sa vorbesti calm,lent si sa nu te balbai,sa ramai intr-un ton constant si fluent.
Nu te grăbi ca nu te alearga nimeni.
Si gandeste-te ca daca ai putut ajunge sa aplici pentru el inseamna ca poți, nu ai de ce sa te mai temi, e aproape gata.
Eventual bea un ceai, fă o lab*, uita-te la ceva pe net si incearca sa prinzi macar 2 ore de somn.
Repet, o sa fie bine, baftă!