| anca422224567899 a întrebat:

Buna! Vreau sa vă întreb cum va stăpâniți voi emoțiile! Efectiv mâine am simulare la română și nu știu cum o sa-mi stăpânesc emoțiile la un examen așa mare.(de clasa a8)

Răspuns Câştigător
| MrAM a răspuns:

Vor fi diferite momente in viața asemanatoare, chiar mult mai dificile. Important e sa nu-ti fie teama si sa te gandesti la obiectivele tale. Teama e doar o distragere de la obiectiv si o reacție naturala a corpului in situații de stres. Ce ajuta depasirea acestor situații? O pregatire cat mai buna, frica apare in momente de incertitudine/nestiința. Simularea asta are si ea un scop, te pregateste pentru examenul propriu zis. Daca ai invațat suficient nu are pentru ce sa-ți fie teama. Si chiar daca e sa nu te descurci acum ramai obtimista, invața din greseli si cu siguranța te vei descurca. Avand in vedere ca ai intrebat asta eu sunt foarte comvins ca ai sa te descurci, denota faptul ca tratezi situația cu seriozitate si te implici.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invatand foarte bine toata materia, ca sa nu mai emotii, fiindca atunci cand stii totul, nu-ti mai este frica ca nu stii

| norisorulpufos a răspuns:

Inspiri adânc și rar.

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Stai linistita ca e cum spuneai si tu simulare si nu conteaza deloc ce faci tu la ea.