| madutsa a întrebat:

Stie careva unde pot gasi un site detailat despre felurile de mancare sau legume, fructe recomandate pentru fiecare grupa sanguina?thinking sau are cineva ceva folositor?:-s am gasit pe net ceva, da nu chiar in totalitate! >mersibig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Exista si o carte pe tema asta.Marii medici exclud ideea alimentatiei pe baza grupei sanguina, o considera o speculatie fara temei stiintific.Eu am citit cartea si i-a gasit multe greseli si inadvertente, desi n-am tangente cu medicina.Ca mod de diversificare a alimentatiei, chiar ca amuzament poti aplica unele sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:-zW2fUBs1kcJ:prodieta.ro/dieta-grupelor-sanguine-alimentatia-grupelor-de-sange/+mancarea+si+grupele+sanguine&cd=2&hl=ro&ct=clnk&gl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Madutsa! noteaza-ti mail-lul meu si scrie-mi; sigur te pot ajuta; sunt medic practicant de medicina alternativa(naturista). iata si mail-ul meu:ovidiu_52reflex@hotmail.com.
Pe curand-dr. Dan O. P.
Nu uita sa-mi specifici ce grupa de sange ai