| georgianaanonim1 a întrebat:

Stie cineva cam cat costa un control la medic pentru a prescrie anticonceptionale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de medic și oraș nu e ceva fix

| georgianaanonim1 explică (pentru Adry05):

Asta stiu. dar cam cat ar fi asa

| Adry05 a răspuns (pentru georgianaanonim1):

în jur de 100

| Violleta2022 a răspuns:

Costa cat o consultatie la ginecolog, unde medicul iti pescrie analize hormonale si dupa ce te intorci cu rezultatul de la analize, ti se prescrie anticonceptionalul adecvat corpului tau, in functie de necesarul de hormoni.

Deci, ai de platit:
-consultatia initiala,
-analize de sange hormonale si
-consultatia a doua, a rezultatelor si tratamentului.

Preturi consultatie ginecologica - control ginecologic - Donna Medical Center, Bucuresti:
Consultatie ginecologica - pret general 180 RON
Control / Interpretare analize (dupa consultatie) - pret general 90 RON

| 70gabriela70 a răspuns:

Buna!
100 stiu si eu