| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Stie cineva ce poate fi aceasta "buba"? Majoritatea mi-au spus ca e neg cu mai multe capuri, tin sa mentionez ca ma enerveaza daca apas pe el ma doare il am de vreo 2 3 luni nici nu mai stiu bine, ce este si cum pot scapa de aceasta "buba" sau ce o fi? http://imgur.com/gallery/Qw2BK3x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Este neg daca ai un smochin poti rupe o smochina din el si sa te dai cu zeama alba ce iese dupa ce ai rupt smochinul (fructul).

5 răspunsuri:
| Llavg a răspuns:

Eate un neg sau papilom dat de Hpv (un virus). Du te la farmacie si cere duofilm. Citeste prospectul si aplica solutia CU ATENTIE conform lui.

| Lin_Mada_1997_pxQQ explică (pentru Llavg):

Pai ce vrei sa spui ca e cauzat de hpv, ma faci si bolnav?

| Llavg a răspuns (pentru Lin_Mada_1997_pxQQ):

Cand un medic isi rupe din timpul lui sa te ajute ai putea sa fii mai politicos.

Pentru cultura ta generala 80% din populatia planetei e infectata cu hpv. Asta nu ii face bolnavi.

Dar din moment ce ai acces la internet si tu nu stii sa te informezi singur, e clar ca exista o problema.

| Teodor_Gabriel_1999 a răspuns:

Iti recomand alifie baneocin cauta pe internet sau, poti gasi chiar la farmacie. am avut si eu si trateaz-o in fiecare zi

| Llavg a răspuns (pentru Teodor_Gabriel_1999):

Baneocin este un antibiotic care functioneaza asupra bacteriilor. Fiind um neg este cauzat de HPV, acesta fiind un virus. Antibioticele nu au efect asupra lor.