| Grigore1239 a întrebat:

Stie cineva cum pot scapa de balbaiala? Nu prea mai pot sa vorbesc. Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa fii calm cand vorbesti.Balbaiala este accentuata si de faptul ca vrei sa spui multe intr-un timp foarte scurt.

| baiatuucupizzza a răspuns:

Si eu am nevoie de asa cevasad

| Azre a răspuns:

Te duci la un Logoped

| lpavel a răspuns:

Problema ta e ca incerci mereu sa vorbesti repede de aceea de balbaiesti! Incearca mereu sa vorbesti cat mai incet si vei scapa cu timpul de balbaiala!

Răspuns utilizator avertizat
| baiatuucupizzza a răspuns (pentru Grigore1239):

Eu am observat ca atunci cand spui cuvinte marunte nu te balbai...

| Swordsman a răspuns:

Mergi la un logoped.

| Skizzi a răspuns:

Fa exercitii de vorbire. Vorbeste rar si nu te grabi!

| mogwtz a răspuns:

Fa cum zice ipavel numai asa poti scapa