Întrebare recomandată | vavitza a întrebat:

Stie cineva cum poti scapa de scartaitul maselelor noaptea in somn (fara sa imi dau seama)? Imi este frica ca o sa imi stric maselele, mai ales ca am doua plombe care se suprapune (am plomba si la maseaua de sus si la cea de jos). Daca stie cineva cum pot scapa de acest obicei nu tocmai sanatos, va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alextpuro a răspuns:

Http://www.farmaciata.ro/......ti-noaptea
Aici e tot ce e de stiut despre scrasnirea dintilor (bruxism)