| s3nz0r a întrebat:

Ajutor. Am dantura cam proasta am carii la masele vreo 4 masele sunt cariate. As vrea sa mi le fac. Ce ar trebui sa fac sa-mi pun plombe? Si cat mar costa o plomba? Mai ales vreau sa stiu in cat timp as putea sa-mi fac maselele cami trebuiesc facute urgent pana pe 1 mai.Am auzit la un prieten ca s-a dus la medic si dupa o luna tot nu ia pus o plomba. Si un aparat dentar cat este unul mai bunicel dar nu foarte scump este vre unu la 7, 8 sau cel mult 10 milioane? Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| AldanaBlue a răspuns:

Depinde de dentist. Referitor la cat dureaza, e logic ca trebuie sa te vada un dentist ca sa stie cat are de lucru. Mergi un control, vorbeste cu medicul si roaga-l sa estimeze timpul si costul.Intreaba si alti prieteni la ce medici au fost si daca au fost multumiti.

2 răspunsuri:
| User a răspuns:

O plomba - 50 RON. La mine atata e.

| bety a răspuns:

Eu am avut aparat dentar pentru ca, caninii cresteau foarte in fata( tu daca nu ai probleme in fata nu iti pune aparat dentar, ci doar plombe)