| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum se numeste vaccinul impotriva candidozei d ela Cantacuzino?

Cit costa si mai ales daca este eficient?

Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au facut prietenele mele este eficient 100 % dar vezi ca lucruri care probabil nu o sa ti le spuna nimeni o sa ti le scriu eu aici, : nu consuma dulciuri, bauturi carbogazoase si alimente care creeaza aciditate, iritabilitate in intestin si in tesuturi. Trebuie evitat sexul neprotejat o perioada de timp, sexul oral. Nu luati alte medicamente in paralel pentru o perioada macar de o luna. Exista medicamente ca banala aspirina care creeaza aciditate, deci evitate medicamentele care irita flora, la toate nivelurile. CANDIDINA IBC-10- acesta este numele vaccinului, se face de doua ori pe an, nu asculta ce spun ceilalti ca o fi bun ca nu este bun, ceilalti iti vor raspunde de pe net, am 6 prietene care au facut vaccinul de cativa ani si este foarte bun.
Costa - 25 lei, il gasiti la farmacia institutului, care se afla in curte. Se face intradermic. Nu stiu din ce localitate sunteti pentru ca exista farmacii care colaboreaza cu institutul, Clujul sigur il are, Timisoara, marile orase, daca nu-l gasiti, cautati-ma in mesagerie, vi-l procur.
Candida este intretinuta uneori de paraziti intestinali, faceti un control.Niciodata candida nu se regaseste singura, un streptococ un stafilococ, faceti 3 analize la laboratoare diferite pana vedeti cu ce s-a cuplat (streptococ stafilococ, parazit ).

| emil79 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as vrea acel vaccin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Editarea functioneaza astazi? nu?

| emil79 a răspuns:

As vrea si eu acel vaccin