| happiness a întrebat:

Stie cineva daca se pot duce urmele lasate de varicela pe fata si cum? ast rasp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Urmele lasate de varicela sunt cicatrici adanci care nu se pot atenua decat cu laserul.

| Ronnix a răspuns:

Urmele lasate de varicela se vor duce cu timpu'. (cativa ani) happy

| karellen a răspuns:

Nu cred ca se pot duce, avand in vedere ca sunt cicatrice/leziuni lasate in piele. se pot doar masca cu fond de ten (cred)

| NuConteazăCine a răspuns:

Off! Si eu am problema asta si crede-ma ca am incercat "n" metode! Eu am doar o urma pe picior (de 1 an si ceva)... am zis ca daca ma bronzez va disparea, nimic. Apoi am zis ca daca usuc pielea in zona aceea, se va exfolia, nimic. Acum m-am obisnuit cu ideea si acopar semnul cu putin fond de ten laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca se vor duce.am si eu si sunt plina pe fata de bube de astea.ma dau cu spirt sa ma curat si apoi cu epitelin cicatrizant.si mai sunt si insarcinata iti dau seama ce e de capul meu
e groaznic

| stelistu:X a răspuns:

Io asa stiu ca daca tio ramas ca nu fel de cicatrici alea nu mai trec da celelalte trec cu timputongue