| Mario2003iOS a întrebat:

Stie cineva la ce varsta te poti opera de miopie?
Am 1.50 si 1.53 la Ambii ochi laughing fiindca nu port ochelari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ltyiiol a răspuns:

Hmm. Înainte sa te gândești la operație, eu am auzit de o masca, OptiMask Pro sau ceva de genul și am băut numai recenzii pozitive. E foarte oculara prin afară, văd ca de curând a ajuns și la noi în tara, am auzit că merge, oricum, nu ai nimic de pierdut, nu? Revenind la întrebarea ta, nu știu sigură, o prietenă și-a făcut-o la 20 de ani. Presupun că ar trebui să ai peste 18 ani.

| Mario2003iOS explică (pentru Ltyiiol):

Pai de exemplu la 20 de ani? Am inteles de la niste băieți ca pe la 25 si la fete 18-20

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

DAca ai peste 18 ani te opereaza altfel nu.