| Bogdanmanolachi a întrebat:

Ma pot opera de miopie sa nu mai port ochelari la 18 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti, nu e specifica o varsta pentru asa ceva doar sa ai de la 18 in sus - sant sanse sa nu reziste mult operatia si sa folosesti din nou ochelari dupa cativa ani. Sau sa iasa prost operatia urmata de dureri sau orbire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vârsta pentru operatie de miopie e 20 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miopia trebuie să se stabilizeze, odată ce se stabilizează și ai vârsta corespunzătoare da, poți să te operezi și dioptriile până la -3 se corectează 100%.