| wannabe a întrebat:

Daca am 17 ani si am o miopie(probleme de vedere de la distanta) la ambii ochi de -1.50 si -1.25 si port ochelari zilnic in cat timp imi va trece miopia? Cei care au avut astfel de probleme va rog frumos sa raspundeti.

2 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Nu o sa iti treaca niciodata, si eu am, port de 4 ani si doar mi-a crescut. Cand o sa ai 18 ani poti face operatie cu laser.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Miopia nu trece prin purtarea ochelarilor(nu se vindeca). Port ochelari pentru citit de 20 ani, la inceput aveam si eu dioptriile ca tine si acum am -4 si -4, 25. Pentru corectarea vederii am citit ca se poate face operatie cu laser. Numai bine!