| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva se poate merge cu trimitere de la medicul de familie la kinetoterapie pentru cifoză? Gen sa se scutească banii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

Din proprie experienta stiu ca trimiterea la kineto ( cu bilet de la med fam ) nu acopera integral costul sedintelor ( asta si in cazul in care respectivul cabinet are contract cu casa de asigurari ). Trebuie sa te interesei la respectivul cabinet de kineto.