ValiMocanu
| ValiMocanu a întrebat:

Stie cineva un remediu (de preferat naturist, sau daca nu, cel mult injectabil - dar nu in coloana) pentru o ciatica rebela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Intra pe site-ul calivita international

leonardk
| leonardk a răspuns:

Mai era cataplasma cu hrean.

| sese a răspuns:

Am sciatica bilaterala. singurul remediu (dupa ani si spitale) in criza :impachetari cu parafina si pentru intretinere aspirina zilnic (sfaramata in dinti, mestecata si inghitita cu cca 250 ml apa plata dupa minim o felie de paine inainte-preferabil seara )

| Beatrice_6624 a răspuns:

Pastile movalis sunt foaarte bine.

| andreea_8479 a răspuns:

Parintii mei se ocupa cu plantele medicinale...am vb q ei inainte de ati raspunde.

exista o planta(untul pamantului s. n) este ff buna... poti cauta chiar p net sa veziwinking

ValiMocanu
| ValiMocanu explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Sciatica am vrut sa scriu, dar din graba...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aloe Heat de la Forever. Aplicat seara de seara, mult si cu frecat serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotul meu e neurolog. din pacate, cea mai eficienta metoda e cea pe care o eviti. n ar trebui sa ti fie frica, dar te inteleg. acum alegerea e a ta: suporti durerea si apelezi la alternative in care eu nu cred(naturiste) sau iti iei inima in dinti si mergi la un neurolog bun. daca ai drum in baia mare cauta ma!