| SecretLover10 a întrebat:

Stiiti niste remedii naturale pentru dinti galbeni? Ma spal zilnic dar degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cea mai rapida si eficienta metoda de albire a dintilor este cea cu laser/lumina pulsata (la stomatolog). Dar este destul de costisitoare (800-1500 RON (depinde de cabinet/stomatolog)) si mareste sensibilitatea dintilor, de fapt, ca majoritatea metodelor de albire. Iar ca sa ti-i albesti acasa putin (nu se vor albi de tot), poti sa te speli cu bicarbonat sau sare o data la 7-10 zile (nu mai des!), sau cu suc de lamaie, sau cu otet de mere, iar dupa cu o pasta de dinti de calitate (eu prefer Sensodyne).
Succes! Numai bine!

| Corina a răspuns:

Incearca sa te speli cu bicarbonat de sodiu alimentar, sau cu suc de lamaie. Bafta!

| ღNameღ a răspuns:

Ok, iti spun un secret, depinde de pigmentul dintiilor.Adica de cum ai tu osul la culoare. Daca insisti sa ii ai albi, du-te la dentist si fai o albire, poate va merge, papa:*

| Skylar a răspuns:

NaOH poti folosi cateva picaturi/lingurite(maxim 2), clatesti cu otet si te speli pe dinti.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute

| Laura_2638 a răspuns:

Nu fuma...sau dupa ce bei cafea spalate pe dinti. Si foloseste o pasta de dinti White