| ima a întrebat:

Remedii naturale. Fara dinti galbeni si par gras

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pentru dinti foloseste o felie de lamaie cu ajutorul careia te freci pe dinti, dupa periaj.Pentru evitarea ingrasarii parului ...limpezeste-l cu otet in care ai pus frunze de urzici la macerat.E vremea lor asa ca foloseste-le!

| filipm2001 a răspuns:

Tu cauti, sau oferi?
winking

| Sebby a răspuns:

Pentru dinti galbeni foloseste sarea de lamaie te speli dupa ce te speli pe dinti, iar pentru par gras incearca sa te speli cu sare de cateva ori si se va rezolva. :d Succes.

| slayer a răspuns:

Pentru dinti: uleiul de masline, ii stergi de 2 ori pe zi sau coaja de la portocala, partea cea alba. tot asa, 2-3 ori pe zi, rezultate apar dupa citeva zile

| Jalnic a răspuns:

Solutie pentru păr gras:
http://www.youtube.com/watch?v=PCoaiV-d_yw