| Haose a întrebat:

Stiti niste exercitii fizice prin care sa slabesc? Nu vreau bicicleta/alergat ( asta nu inseamna ca nu puteti sa-mi dati nume de exercitii mai grele. Cu cat mai grele cu atat mai bine ). Si nu sunt interesat sa fac muschi, vreau doar sa slabesc cat mai repede. La alimentatatie ma descurc eu. Sunt baiat, 13 ani. Ajuta abdomenele ( ma gandesc ca abdomnele iti dezvolta doar muschii ), genoflexiunele si sariturile la ceva? Dau funda + vot inteligent la toate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdY a răspuns:

Exercitiile grele sunt pentru muschi. alergatul e cel mai bun pentru slabit> 1. nu faci muschi 2. slabesti 3. e benefic pentru plamini. Incerca sa mergi la innot acolo tot perzi o cantitate mare de energie sau dans. Breakdance sau hip hop sunt foarte obositoare, nu faci nimic muschi si slabesti binisor.

4 răspunsuri:
| Stein a răspuns:

Tu vrei sa slabesti fara alergat...ca sa slabesti trebuie sa faci exercitii cardiovasculare(inot,alergat, sarit coarda, etc)
daca te descurci cu engleza intra aici www.scoobysworkshop.com o sa gasesti acolo tot ce vrei

| love_1617 a răspuns:

Pai incearca sa te dai cu bicicleta, sau role in fiecare zi.

| viky_2470 a răspuns:

Fugi dupa masini

| cyborg30 a răspuns:

Pai daca in oras la tine ai stadion fa in fiecare zi cate 3-5 ture de stadion iar apoi 30 genoflexiuni.Crede-ma am incercat am slabit 5kg intr-o luna jumatate.