| Nocturne0 a întrebat:

..am revenit cu o intrebare
care sunt cele mai eficiente metode sa treceti de la un corp cu grasime la un corp cu muschi (nu stiu cum sa ma exprim mai bine)...de preferat sa nu imi spuneti chestii de genul "am vazut pe net niste exercitii", puteti sa imi trimite-ti site-ul sa le vad dar as prefera ceva concret.
In acest moment eu nu mai stiu ce sa cred. in primul rand eu vreau sa imi dezvolt abdomenul pe care am niste grasime dar exista chestii care sustin ca exercitiile fizice iti dezvolta muschii care vor ramane "ascunsi" sub grasime iar asta poate duce la probleme de sanatate deoarece fara sa iti dai seama faci prea multe exercitii.

Mersi anticipat. Dau funda si e bine si numai daca va dati cu parerea (dar sa imi spuneti daca e parerea voastra, daca imi spuneti ceva ce ati incercat sau este chiar ceva propus de specialisti).
PS: am postat intrebarea inca o data dar doar cu un raspuns, mi se zicea ca nu o sa scap repede de grasime si va anunt ca nici nu am de gand ca intr-o luna sa am abdomen plat dar intr-o luna as vrea sa vad ca nu lucrez degeaba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| naf29 a răspuns:

Cel mai eficient este o alimentatie cat mai sanatoasa + Sport. http://antrenorpersonal.wordpress.com/......dolescent/

Pentru a da jos trebuie sa faci cardio (banda, bicicleta, stepper).