| costinvlad a întrebat:

Stiti niste substante urat mirositoare? Sa fie chimice? Ca sa ma lamuresc cu asta sa imi dati denumiri si formule chimice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Substanțele urat mirositoare pot fi si farmaceutice: Rowachol, Rovatinex etc. Sau omoara o plosnita si cica nu poti sta de miros! Asta nu am facut pana acum... ma ucid mirosurile... Numai bine!

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Hidrogen sulfurat - H2S miroase foarte puternic a ouă stricate, hoit...

| costinvlad explică (pentru Hammurabi):

Dar alta care este mai putin periculoasa?