| anonim_4396 a întrebat:

Stiti remedii pentru chisturi pe ovare? in afara de anticonceptionale si operatie.
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți consulta un medic homeopat. Tratamentele sunt mult mai puțin nocive, au efect de durată cu rezultate pozitive.
Sănătate.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la un medic specialist in boli de nutritie si diabet. Cel mai nou si se pare eficient tratament este reprezentat de antidiabetice orale (chisturile ovariene sunt date de o rezistenta periferica crescuta la insulina).

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu am luat o vreme medroxiprogesteron, recomandat de ginecolog.Are compozitia cam ca anticonceptionalele. Dar tot la cutit am ajuns.

mira
| mira a răspuns:

Nu iesi din cuvantul medicilor.Aici poti primi sfaturi pentru lucruri simple izvorate din experienta de viata.Ai nevoie de sfatul si ajutorul unui specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da medicina alternativa. Uite eu mi-am rezolvat o anexita cronica ce nu mai ceda la antibiotice si timp de 4 ani am renuntat la carne. Am consumat doar peste, legume, soia si lactate. Pe linga acest regim de viata lunar am tinut dieta Oshawa, adica 10 zile am consumat doar 4 cereale : grau, orez, mei si hrisca. preparate sub diverse forme: fiert sau copt.