| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in ceata... Orice om trebuie sa faca neaparat operatie de apendicita? Mentionez ca pana acum nu m-a durut niciodata, dar niciodata nu se stie...Nu exista si alte remedii in afara de operatie?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 70% din oameni nu fac niciodata apendicita si nu sunt operati. daca faci apendicita, insa, nu exista nici un alt remediu in afara de operatie.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu e obligatoriu sa te operezi de apendicita. Daca nu te deranjeaza cu nimic, lasa-ti apendicele la locul lui pentru ca, din moment ce exista acolo, are si el rolul lui in "functionarea" ta.
Eu am 50 de ani si am apendicele bine-mersi, la locul lui, ca si amigdalele, polipii si alte alea. Iar daca nu m-au deranjat pana acum, presupun ca nici de-acum incolo nu va fi nevoie sa ma despart de ele.

| Anonymus314 a răspuns:

Nu orice om trebuie sa faca operatia, daca nu te doare lasa-l acolo.

| Lipsa47 a răspuns:

Poi sa te feresti de microbi..sa te speli pe maini inaionte de fiecare masa, sa fi curat mereu cam asta e "apendicita" e o infectie care se imflameaza daca ai un organis mai slab sau daca nu ai grija de tine...

| Chrisa28 a răspuns:

Nu e obligatoriu sa faci operatia. nu toti au facut apdendicita

| mariajohanna a răspuns:

Apendicita se opereaza in situatii extreme, dar ea are rol imunitar, asa ca e buna sa fie acolo laughing

| teleana a răspuns:

NU exsista dar daca nu te operezi la timp poti face penitonita. Mai bine opereazateee e cel mai bun sfat :*:*

| CosMinkBa a răspuns:

1. Nu orice om trebuie sa faca apendicita
2. Nu cred ca exista alte remedii in afara de operatie.