| InsertName a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebari de genu'.Am fost la doctor,mi-a zis ca am sindromul colonului iritabil( asta stiam de ceva timp dar a zis ca doar atat este) am dureri de cap,greata doar cand mananc prajit,dulce,sau vad,aud ceva aiurea, ma simt obosita,sunt stresata,ma doare burta dar nu foarte des,uneori simt ca mi se face rau de la stomac, nu prea mananc.Sunt foarte stresata,am examene anul acesta, o fata pe care o cunosteam a murit de leucemie iar mie imi este frica de aceasta boala si nu vreau sa fac si eu, m-am certat cu cineva si multe altele. Poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o depresie, din cauza mortii prietenei tale. Consulta un psiholog. Si nu mai manca chestii despre care stii ca iti fac rau, fii mai grijulie.

Abh
| Abh a răspuns:

In sindromul colonului iritabil regimul alimentar e esential, la fel ca mesele regulate, la ore fixe. Simptomele enumerate de tine nu tin de leucemie. Ia niste Magne B6, iti va revitaliza sistemul nervos.

| viotedy a răspuns:

Evita stresul.gandeste pozitiv. uita de colonul iritabil, adica nu te mai gandi.