| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca toata lumea pune intrebari pe tema asta, insa am tot cautat pe google si n-am gasit nimic concret.As vrea sa-mi spuneti ce-ati facut voi pentru a nu va ingrasa? Mancati putin din orice? Faceati sport? etc. Mersi mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Alimentatie echilibrata, fara grasimi, mezeluri, branzeturi grase(cascaval, smantana, unt, branza de burduf, branza topita, iaurt gras), paine mai putina, sare deasemeni, fara prajeli, carne de porc, sucuri acidulate, dulciuri, bauturi alcoolice.Consuma carne de pui sau curcan fara piele fiarta sau gratar, peste fiert sau gratar, vinete, fasole pastai,, conopida, brocolli, frigarui din piept de pui cu legume, spanac, varza, multe salate, lapte sau iaurt degresat 0, 1% cu cereale integrale, legume si fructe inclusv sucuri preparate din ele, ceai verde antiadipos, apa plata cu lamaie, compot din diferite fructe (fara zahar ). Trebuie sa consumi zilnic lichide cel putin 2 l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apă cu tărâţe de grâu + Spirulina Platensis 3 grame de 3 ori / zi cu 30 de minute înainte de cele 3 mese principale + sport + gândire pozitivă + credinţă! Succeswinking

| Ioionela a răspuns:

Mananca legume si fructe, nu prea multa paine ALBA, si fa sport! mergi cu rolele, bicicleta, etc

| Ioionela a răspuns:

Fa sport (iesi in parc, mergi cu bicicleta sau rolele), mananca fructe si multe legume, nu manca prea multa carne si paine alba!