| Avril_2123 a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti care este componenta actuala Guvernului Romaniei(tema la civicalaughing). Am cautat pe google dar nu am gasit crying.

Ms. anticipiat! :*:*

Răspuns Câştigător
| CookieYumm a răspuns:

Primul Ministru al României - Emil Boc (PD-L)
Vice Prim Ministru - Béla Markó (UDMR)
Ministerul de Justiție - Cătălin Predoiu (Independent)
Ministerul Apărării Naționale - Gabriel Oprea (Independent)
Ministerul Culturii - Hunor Kelemen (UDMR)
Ministerul Agriculturii - Valeriu Tabără (PD-L)
Ministerul Sănătății Publice - Attila Cseke (UDMR)
Ministerul Afacerilor Externe - Teodor Baconschi (Independent)
Ministerul Economiei și Comerțului - Ion Ariton (PD-L)
Ministerul Finanțelor Publice - Gheorghe Ialomițianu (PD-L)
Ministerul Muncii - Ioan Botiș (PD-L)
Ministerul Mediului - László Borbély (UDMR)
Ministerul Transporturilor și Infrastructurii - Anca Boagiu (PD-L)
Ministerul Adiministrației și Internelor - Traian Igaș (PD-L)
Ministerul Educației, Cercetării și Inovării - Daniel Funeriu (PD-L)
Ministerul Dezvoltării Regionale și Turismului - Elena Udrea (PD-L)
Ministerul Comunicațiilor și al Societății Informaționale - Valerian Vreme (PD-L)

Funda?batting eyelashes

Oh, si desigur ca nu ai gasit laughing). Era mai usor sa cauti pe google "Guvernul Boc 2 "

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.gov.ro/declaratii-de-avere-si-interese__c11l1p1.html ai ce vrei. Numai bine!

| Robert a răspuns:

Citeste aici mai intai ce este Guvernul ca sa stii ce sa raspunzi.http://ro.wikipedia.org/wiki/Guvernul_Rom%C3%A2niei

| Avril_2123 explică:

Ms tuturor