| ralucaralu a întrebat:

Stranut, tusesc, sunt ragusita si imi surge nasul, iar eu cred ca e o raceala. Exact aceleasi simptome le am de mica la raceala. Febra nu am.sau am avut dar mica.adica 37... e posibil sa includ posibilitatea gripei porcine? nu am dureri musculare etc... dar totusi imi e frica. voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-ai gripa porcina, stai linistita.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Foloseste Coldrex sau Fervex.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

N-ai ma nimic. Trage in fiecare dimineata cate o dusca de rachiu si gata. Eu asa ma pazesc de virusi.winking

| lora_9285 a răspuns:

Te suspectez de gripa porcina doar daca, ai intrat in contact cu persoane contaminate cu aceasta boala. Daca nu, aceasta este o raceala banala datorata schimbarii de temperatura. Insanatosire grabnica!

| pisoias29 a răspuns:

Hmm... daca zici ca aceste simptome le ai de cand esti mica eu as exclude aceasta varianta cu gripa porcina, dar daca ai niste banuieli cel mai bine ar fi sa mergi la un medic, el ti-ar spune exact despre ce e vorba happy bafta