| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Stresul pe o perioada lunga de timp poate afecta sanatatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oooo, da, uită-te la reacțiile unora de p-aici

| RoCkKiD a răspuns:

Evident, stresul poate afecta cam toate organele din corp.

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns:

Categoric DA!
De la boli organice pana la boli psihice. Depinde unde e mai "slab" omul in cauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Lipsa hranei și a apei (sau diminuarea calității și cantității) pe o anumită perioadă de timp mai îndelungată, poate afecta sănătatea?
Răspuns: DA!, și se poate ajunge chiar și la deces în anumite situații (de exemplu lipsă hranei de peste 2 săptămâni, respectiv lipsa apei și a lichidelor peste o săptămână )!
La fel e și cu STRESUL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, uneori ireversibil!

Răspuns utilizator avertizat
| Alinailies a răspuns:

Da, rau de tot.
Nu am crezut pana nu am "experimentat" personal.
Palpitatii, ameteli, stări de rau...