| Biuka a întrebat:

Sucul (gen Adria. Tutty Frutty ) nu fac reclama no talking. ingalbeneste dintii? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| caspshunik a răspuns:

Cred ca da...

orice suc "cu acid" ingalbeneshte dintii...

mai bine mananci fructe...sau iti faci un suc din fructele cumparate d lapiatabig grin

11 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna Biuka!

Da.

Tot ce nu este natural ingalbeneste dintii.
Mai bine cumperi niste fructe de la piata si iti faci sus acasa.
Este mult mai natural+ca nu sunt tot felul de solutii in el.

| Nicolelenaa a răspuns:

Nu cred ca un suc ingalbeneste dintii
daca te speli pe dinti nu vei pati nimic

| Gizăz a răspuns:

Dacă aș bea chestiile alea m-aș îngrijora de chestii mai grave din punct de vedere al sănătății mele decât ceva așa... strict estetic.

| Aenoenienanonim a răspuns:

Daca nu iti cureti dintii, (te speli des) orice suc strica culoarea dintilor (cola, fanta, adria ) happy daca iti cureti dintii de 2-3 ori pe zi, nu o sa ai probleme.

| Xenaaaa a răspuns:

Depinde. Daca bei in exces mai ales Adria acre este de proasta calitate.nu neaparat iti ingalbeneste dintii desi se poate intampla si aces lucru. Tutty Frutty nu iti poate face nimic.

| ZeWsSs a răspuns:

Nu cred

| problematic a răspuns:

Nu! Cine te-a pacalit? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, sucul adria nu ingalbeneste dintii, mai rau dizolva in timp dentina care protejeaza smaltul si dintii nu mai sunt protejati
de bacterii si se vor degrada

| magicianul19 a răspuns:

Nu numai dintii ci si stomacol tot este ft periculos si la fel si celalte sucuri. cele mai bune sucuri sunt cele care au mai mult fruct si mai putin conservati

| EzoPunctt20 a răspuns:

Cica toate lichidele colorate afecteaza culoarea dintilor putin cate putin.

| skumpik_7364 a răspuns:

Da...de la acid, coloranti, chimicale, etc