| deyu001 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fumatori:ce simtiti cand trageti din tigare sau ce va placa la ea? Sincer am incercat si eu dar nu-mi place deloc.Este doar acel miros urat care iti ingalbeneste si dintii...

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Ptr fumatori, tigarile au niste arome speciale, in functie de marca. Fumatul in sine nu creaza neaparat o placere dar lipsa fumului te face sa trepidezi, iar cand fumezi simti o relaxare. Sfatul meu este sa nu mai incerci pentru ca se deprinde usor dar foarte greu se poate renunta. Nu pierzi nimic daca nu fumezi - dimpotriva ai numai de castigat.

6 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Extaaaaaaaaaaaaaaaaz.relaxaaaaaaaaaaaaare.
Ps:Tutunul dauneaza grav sanatati (sa fiu in reguláhee hee )

| EUSIATIT a răspuns:

Te pune cineca sa fumezi? nu incerca si gata lasai pe cei ce fumeaza sa faca ce vor sau convinge i tu ca nu e bine pentru sanatate Faci un lucru bine

| urbanghost a răspuns:

Nu ai cum sa intelegi daca nu esti fumator...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa fac apologia fumatului(pentru ca asta ar iesi!)in fata ochilor unor cititori care pot avea varste fragede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma ajuta cand eram nervoasa sau stresata, ma calma imediat
Dar n-am ajuns asa incat sa tremur toata dupa o tigara...
Nu fumam mai mult de 3, 4 pe zi
Dar m-am lasat, dupa 2 ani, fiindca am inceput sa tusesc si sa simt ca ma sufoc, ma trezeam noaptea din somn leoarca de transpiratie si nu aveam aer Am mers la medic, fara sa stie ai mei, sa vezi ce plamanashi negri si frumushei aveam deja...si altii fumau de zeci de ani si nu-i aveau asa "terminatzi" ca ai mei
In plus, e urat la o fata sa fumeze... miros parul si hainele.mai apare si celulita, ti se mai ingalbenesc si dintzii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat, ai vazut, gata.nu mai incerca. sunt dintre cei care au fumat 11 ani si am 16 de cand m-am lasat.nu merita. daca faci un calcul la costul pachetului de tigari vei vedea cati bani arsi intr-un an plus sanatatea in pericol, plus imaginea ta deteriorata in fata unei mari parti a omenirii, cei care nu fumeaza.si nu in ultimul rand ...dependenta.intr-o lume anormala nu e nici o smecherie sa fumezi. dar sa fii normal si sai dai plamanului doar aer curat fiindca pentru asta a fost facut. e ceva.