| Andu01 a întrebat:

Sufăr de hiperhidroza palmară, am fost la dermatolog, mi-a recomandat doar soluție de clorura de aluminiu, iar asta doar îmi diminuează, apoi cică de nu reușesc cu asta, incerc o crema, dar nu cred că nici acea crema nu va garanta eficienta. M-a sfătuit să nu apelez la toxina botulinica. Nu știu ce să mai fac. Am ajuns in pragul demoralizării. Iar cat despre operație, are efecte compensatorii? In final, nu scapi niciodată de aceasta afecțiune? Va rog, sa răspundă cei care au scăpat de așa ceva? Sau care folosesc creme din astea, dar macar o țin garantat sub control, nu pe jumătate. Mi-a distrus viața problema asta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cu operatie se poate schimba, îți scoate glandele suprarenale, sau mai e un tip de operatie nu știu cum se numește, cu crema și toxina botulinica nu merge că tu trebuie sa scapi de cauza nu de efect.
Dai un ban dar macar scapi de ceva ce te va urmări toată viața
La 30 de ani și dacă te îngrași umbli cu "ploaia torențială după tine" te nenorocește psihic de ajungi sa faci atacuri de panica din senin.
Nu o sa scapi niciodată de asa ceva,doar prin operatie, avem niște medici foarte slabi pregătiți, de doamne ferește. O avea efecte secundare, dar așa ne facem de râs în societate cu transpirația asta, că lumea e proasta nu știe că e o afecțiune medicala crede că ești nespălata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce consta alimentația ta zilnica? Ești o fire anxioasa?

| Andu01 explică (pentru anonim_4396):

Ai insta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andu01):

Nu,nu am insta happy