| Hama a întrebat:

Sunt baiat si am de aproximativ 1 an de zile probleme cu pielea fetei : este foarta uscata si ma simt nasol. Imi puteti spune un tratament complet cu care pot scapa definitiv de aceasta problema? Multumesc!

P.S: Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ezyo a răspuns:

Zdrobeste 1 avocado pana cand devine o pasta. Adauga 1 lingurita de suc de lamaie, 3 linguri de miere si 1/2 lingurita de lapte si amesteca bine pentru a crea o pasta moale.
Intinde pasta pe fata curata si pe gat si las-o 15 minute dupa care clatesti bine cu apa calda.

| andreidhs a răspuns:

Nu pot sa iti spun sincer ce ai cel mai sigur lucru ar fi sa te duci la un doctor ca el sigur iti prescrie ceva...