| anonim_4396 a întrebat:

Sunt bolnav hepatita cronica. As vrea sfaturi de medicamentatie naturista si retete culinare pentru aceasta boala.-va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ajuta foarte mult ceaiurile amare : galbenele sau pelin.
Cel de pelin e extrem de amar, dar e benefic. Cu timpul o sa te obisnuiesti cu amareala si o sa il bei din ce in ce mai fara probleme.
Tot ce mananci trebuie sa nu iti incarce ficatul. Ajuta iarasi foarte mult la regenerare untura de bursuc si untura de peste. Dozele le gasesti pe prospect sau de la cine le cumperi.
Ficatul este singurul organ din organism care se poate regenera.

| anda1313 a răspuns:

Liv 52 (pe perioade lungi ajuta mult), Essentiale (face minuni, e scump, dar merita toti banii), Armurariu, Silimarina, Orz verde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai multe detalii gasesti aici : http://simptome-remedii.ro/afisare.php?afectiune=hepatita-cronica. Cauta mai multe pe site-ul www.simptome-remedii.ro, au si articole interesante. Poate te ajuta. Succes!