| Voicu_Florin_1969 a întrebat:

Pot sa ma pensionez pe caz de boala cu ce am hepatita cronica cu date?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asta doar comisia medicala poate sa decida si numai daca te incadreaza intr-un grad de invaliditate. Vorbeste cu medicul specialist si acesta, daca considera ca este cazul, te va trimite la comisia medicala pentru stabilirea gradului de invaliditate.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, ma indoiesc ca vei reusii asta.
Am cazul nepoatei mele, are 40 de ani si hepatita cronica si poliartrida reumatoida, 2 boli autoimune grave si totusi, ea merge zilnic la munca.
O data pe an, merge la Fundeni in Bucuresti, pentru analize si tratament si starea ei s-a mai imbunatatit un picut.

| Voicu_Florin_1969 explică (pentru Violleta2022):

Vreau sa iau legatura cu casa de pensii ei stiu despre ce e vorba.din pacate sotia trebuie sa ia pensia asta pana se duce

| Voicu_Florin_1969 explică:

Va multumesc pentru moment revin altadata o zi buna in continuare