| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt bune multivitaminele din farmacii? Ati luat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu, nu am nevoie.
Eu iau vitamine din gradina si de la piata la kilogram, sub forma de fructe si legume proaspete, bio.

| Donsavas a răspuns:

Tot eu iti scriu. Sincer? Cred ca mai degraba sai banii degeaba unora care nu sunt interesați de Sanatatea ta cat sunt de banii lor.

| JusTPauL a răspuns:

Si eu am cumparat acum cateva luni. Mi-au dat ceva de la Jasmine 70 lei cutia parca, au zis sa iau 3 luni si sa vad cum ma simt.
Am luat doar 6 saptamani si m-am oprit ca am inceput sa merg la sala si am luat ceva multivitamine de la Animal flex, care cred ca sunt cele mai bune multivitamine.

| alex15ccc a răspuns:

Nu sunt bune pentru termen lung...
Sunt bune daca ai o zi mai grea si obositoare, oricum, mai bine bei o cafea decat niste prostii sintetice.

| Anon31241212 a răspuns:

Nu sunt bune de niciun fel. Si iti distrug si ficatul. Mananca sanatos si o sa iti iei din mancare vitaminele de care ai nevoie. Mananca multe fructe si legume. Multa sanatate!

| seularts a răspuns:

Man, nu arunca banii pe geam asa. Daca ai probleme de sanatate, cel mai bine este sa iti echilibrezi dieta. Suplimentele sunt utile in cazuri extreme dar nu te rezolva pe o perioada lunga. Inteleg daca ai nevoie de Calciu pentru ca ametesti constant, insa sunt atatea fructe si legume care te pot pune pe picioare la fel de usor daca ai grija ce mananci si cum mananci!

| Claxon987 a răspuns:

Pentru mine sunt bune, nu am timp sa mananc suficient de corect ca sa iau toate vitaminele si mineralele doar din hrana. Plus ca nici nu stiu ce sa mai aleg sa fie bun, dar asta e alta discutie. Nu mi se pare ca vitaminele afecteaza ficatul sau alte organe, toxice pentru ficat si organism in general sunt tigarile, alcoolul si altele, nu vitaminele.
In cel mai rau caz nu te ajuta cu nimic, dar sa-ti faca rau nu cred