| Solix a întrebat:

De ce nu imi dau nicio energie multivitaminele?(Doppelherz)
Nu sunt bune sau ce?
Energie asteptam de la ele, nu exagerat dar macar oleaca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Hello.Nici eu nu am prea multa energie, cred că așa e felul nostru, probabil tine de personalitate/temperament. Oricum, consider că nu e bine sa ai prea multa energie.Ca sa ai energie suficientă ziua sau oricând, e necesar un somn bun.Succes!

| Donsavas a răspuns:

Energia tu ti o iei rapid din zahar apoi la fel de repede rămâi fără ea. Ai nevoie de carbohidrati complecsi care sa se elibereze lent si constant in sânge,sa ai un indice glicemic normal. Asa te simti energic,nu cu antidepresive si cafele. Vitaminele nu dau energie, ci pofta de mâncare, de carbohidrati sau dulce iar zahărul e doar o bombă calorica toxică, lipsită de nutrienti, care te seacă de energie pe termen lung. Spune i medicului tau de familie/psihiatru de adictia ta fata de zahar si ce tratament combate dependenta.

| HadesSs a răspuns:

Vitaminele nu iti dau energie, vrei energie bea o cafea sau consuma produse cu cofeina, arginina, betanina sau citrulina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HadesSs):

Vezi tu cu betanina aia sa nu inteleaga asta betadina ca poate vezi la stiri diseara nenorocirea laughing laughing

| HadesSs a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| JusTPauL a răspuns:

Multivitaminele nu oferă energie.
Daca ai nevoie de energie pentru a fi în forma la sala ai nevoie de carbohidrați complexi pe care ii iei cu 2 ore înainte de sala sau simpli cu 20 min înainte de sala.