| TaZManik a întrebat:

Sunt bune proteinele pentru muschi sa le iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Proteinele pentru muschi cum i le spui tu sau mai bine zis steroizii, suplimentele sunt create de medici, teoretic. Tot, teoretic n-ar avea ce rau sa-ti faca aceste proteine mai ales daca le iei cu atentie. Poti sa incerci sa le iei, dar trebuie sa depui si efort fizic pentru a avea vreun efect. Nu astepta sa iei aceste proteine si sa-ti faci muschi instantaneu precum in desenele animate cu Popeye Marinaru'. happy Sanatate!

| Cosmin86 a răspuns (pentru MisterKat):

Esti complet pe langa, proteinele si steroizii sunt lucruri COMPLET DIFERITE.

proteine = suplimente alimentare, din mancare, fara efecte secundare
steroizi = hormoni anabolici sintetici, cu foarte multe efecte secundare

| robisson6070 a răspuns:

Proteinele sunt bune dar sa nu iei creatine sau steroizi alea iti pot afecta corpu

| TragicantaDeSemintzeRoz a răspuns:

Sunt bune dar nu in exces...

| h3llG1rl1995 a răspuns:

Daca iei proteine (in cantitati potrivite) trebuie sa faci mult sport, facand sport se asimileaza, de altfel iti pot dauna la inima daca iei prea multe...