| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cam slaba(43 kg) si ma tem ca daca fac sex, o sa-mi curga sange.Ma tem ca vaginul meu sa nu cedeze la primul act sexual.Nu stiu ce sa fac. PS
:am 14 ani. Imi doresc nebuneste sa fac sex dar ma tem ingrozitor ca o sa ma doara foarte tare.
Si apropo de iubit:m-am indragostit nebuneste de un baiat de 30 de ani. Il iubesc enorm.Nustiu ce sa fac:daca sa ii spun ca Il iubesc enorm sau nu. Sufar cand nu-i langa mine.Cand ma atinge pe picior simt ca a cazut cerul peste mine. nu stiu ce sa fac.Sunt disperata.Va rog ajutati-ma. Oare sa ii spun ca il iubesc enorm si vreau sa fac sex cu el sau nu? Implor ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

1) NU FACE SEX. La 30 de ani, un penis e 100% dezvoltat complet si vei avea daune psihice si fizice.
2) Cand vei face sex (16-18 ani) iti va curge doar cateva picaturi de sange.
3) NU FACE SEX.

38 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu 14 ani şi minoră el 30 ani şi major!
Ştii ce înseamnă asta? Corupere de minori şi întreţinerea de raporturi sexuale se pedepseşte conform legii penale româneşti!
Tu pe ce lume eşti, nu ai părinţii, eşti de capul tău ori eşti fugită de acasă?
Codul Penal art. 198 şi următoarele.
Du-te fată la şcoală, sexul după 18-20 de ani.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Draga mea, iubitul tau de 30 de ani este matur si stie el ce vrea. Daca se abtine, inseamna ca nu este un corupator de minore, un pedofil. Daca va face sex cu tine este pasibil de pedeapsa.Si tu...incearca sa-ti mai traiesti copilaria, nu te grabi asa de tare sa devi femeie, cu toate grijile acesteia: sarcini, boli. Inceperea atat de timpurie a vietii sexuale aduce riscul de cancer de col uterin cand esti mai mare!

| traficanta a răspuns:

Imi place primul` raspuns laughing)

| eni a răspuns:

Cred ca intrebarea a fost postata mai mult pentru curiozitate.Eu sincer nu cred in ceea ce scrie.Si daca chiar ai asemenea probleme, fa un dus rece si o sa-ti treaca.Vezi-ti de scoala, si lasa sexul pe mai tarziu.

| antonia09 a răspuns:

In primul rand pentru varsta pe care o ai nu esti deloc slaba. Esti inca in perioada de crestere si vei observa pe masura ce trec ani schimbari la organismul tau pe care daca le grabesti procesul s-ar putea sa regreti ulterior.
Sfatul oricarui medic si parinte este sa astepti pana faci cel putin 18 ani pentru a avea contact sexual. Organul tau genital inca nu este dezvoltat complet si poti regreta o deflorare precoce.
Este ceva normal sa simti o oarecare durere atunci cand ai primul contact sexual, insa va fi cu mult estompat de euforia si placerea pe care o simti in momentul in care partenerul iti atinge corpul.
Cu privire la varsta pe care o are persoana pe care o iubesti, aici se schimba un pic problema. El chiar daca tu ii spui ca vrei sa faci sex va spune din start nu, va fi cu siguranta constient de faptul ca tu esti inca minora si se pedepseste penal contactul sexual cu o minora (inclusiv cel la care minora consimte).
Eu spun sa te bucuri de aceste sentimente pe care ti le provoaca incercand sa aveti in continuare o relatie platonica. Patru ani trec repede, nici nu iti dai seama.
Iti urez mult succes in continuare si iubire multa.

| simf a răspuns:

14 ani e cam cruda varsta pentru a-ti incepe viata sexuala, mai ai rabdare, inca mai cresti. esti indragostita nebuneste, te cred, la varsta asta numai asa poti iubi, dar de un tip de 30 de ani... Ma tem ca pentru el esti doar o jucarie, nu sex, te rog eu, daca el accepta clar nu-i pasa deloc de tine.

| mistikk a răspuns:

Waw cred ca esti slaba din toate punctele de vedere fetitzo ...esti sanatoasa cand spui asemenea lucruri? daca tu de acum esti nebuna dupa sex si vrei so afci cu un tip de 30 de ani pai mai tarziu o sa pltesti barbati ca sa iti satisfaca nevoile. Fato gandeste-te ca ai scoala de facut si o viata inainte si vei avea timp sa incerci de toate

| madia a răspuns:

Tu ai 14 si el 30?
E mult prea matur pentru tine, tu esti inca un copil. Nu-i spune nimic.
Daca ii spui si accepta atunci e pasibil de inchisoare, corupere de minori.

| madagascar a răspuns:

Eu cred ca esti slaba la minte, au fugit si aia doi neuroni pe care ii mai aveai, lasa sexul pentru oameni mari, tu vezi de scoala si de papusi, fa-ti un prieten de varsta ta.

| catthshshshs a răspuns:

Iti dai seama ca este o diferenta dubla de varsta si inca un pic intre voi!
Nu fa aceasta greseala pentru ca tu nu stii la varsta asta cu ce se mananca sexul si vei face cea mai mare greseala a vietii tale.
La dezvirginare doare, dar este o durere de scurta durata, daca asta vrei sa stii. Si poate sa curga sange sau deloc.
Nu ii spune nimic, nu fa sex cu el.

| marsat a răspuns:

Te inseli ca iti poti dori nebuneste la 14 ani sa faci sex in primul rand pentru ca nu intelegi la varsta asta ce inseamna dorinta, si in al doilea rand tocmai cu un "domn" de 30 de ani.Ai tot timpul din lume sa faci sex macar dupa varsta de 16 ani insa cel mai bine ar fi sa astepti pana la 18 ani iar primul contact sexual sa-l incepi cu o persoana care sa merite si sa fie apropiata de varsta ta.Acel "domn" daca nu stia infractiunea de intretinere de relatii sexuale cu un minor e prevazuta de art. 198 cod penal si pedeapsa pentru ea este de la 3 la 10 ani inchisoare...

| glamour_5213 a răspuns:

Ei bine omul acela daca se da la tine se numeste PEDOPHIL. Pedopfilii sunt primii torturati in inchisori. ei bine asculta seara de la 22:30 pana la 1:30 french kiss pe kiss Fm. frecventa 95. 1. Este o emisiune foatre folositoare in care suna numai tineri ce au prb in relatii pentru a rezolva. tine bine seama d asta, esti prea mica pentru a avea relatii cu acest barbat.
Thu esti o fata, iar el barbat matur.
La 14 ani sunt multe lucruri mai bune, amuzante, folositoare de facut, decat SEX...
Pune mana pe carte si lasa prostiile.

| chrystyna a răspuns:

Domnisoara, chiar ti-au plecat hormonii pe campii? Tu realizezi ce ai scris aici? Sex la 14 ani cu unul de 30? Eu mi-am inceput viata sexuala la 19 ani impliniti, cu un baiat de 22, iubitul meu actual.Nici nu imi pot imagina ce ganduri ai tu la varsta asta. Ce iti imaginezi tu ca iti va oferi tipul ala nu stiu? Zdravan la cap(creier) nu e sigur.Ca daca era, oricat de mult te-ar fi placut, sau oricat de mult l-ai fi placut tu, ti-ar fis spus sa mai cresti macar pana la 17 ani, si dupa aia abia sa va ganditi la sex. 1-nu esti pregatita nici fizic nici psihic pentru asa ceva, 2-daca o faci, vei regreta toata viata.Si o sa fie destul de multa vreme daca incepi de la 14.Fii sigura ca tipul asta o sa te trimita la plimbare imediat ce va obtine ce vrea de la tine. Te rog eu discuta cu mama ta despre dorinta asta a ta (anormala pentru varsta ta). Spune-i sa te duca la un doctor, poate e ceva care sa te linisteasca.Chiar nu iti poti imagina ce va fi cu viata ta mai tarziu daca incepi cu sexul de pe acum? Pe la 18-19 ani ce dorinta arzatoare o sa mai ai? Vezi-ti de scoala, traieste-ti copilaria, ca o sa plangi dupa ea mai tarziu. Ti-e teama ca o sa mori virgina sau ce? Si e problema ta daca-mi dai stupid, dar ce sp eu aici e adevarul. Uite, daca nu poti vb cu mama ta sau cu o alta persoana matura, du-te la psihologul scolii(sau oricare altul), singura, fara sa afle nimeni. El (ea) iti va explica mai pe intelesul tau tot ce trebuie sa stii.Nu mai fi naiva si traieste-ti copilaria.
App, o sa te doara tare de tot.Imagineaza-ti ca st fete care la 17-18 ani sunt terorizate de durerea aia, dar u la 14? Plus ca o sa ai probleme toata viata din punct de vedere ginecologic.
Inca odata, du-te la un psiholog.Nu e nicio rusine. E mai rusinos sa faci ce vrei tu, dacat sa discuti cu un om matur care te poate ajuta.

| IsabelaIssa a răspuns:

Tu te temi sa faci sex ca esti prea slaba, dar problema varstei nu o pui. Tu la varsta ta nu poti sa spui ca iubesti nebuneste si ca doresti pentru ca tu nu stii ce sunt lucrurile astea. Poate te consideri matura. Toate raspunsurile pe care le-ai primit aici sunt pentru binele tau pentru ca ceea ce vrei sa faci nu este normal. Nu iti vrea nimeni raul, nu te cunoastem, si ar fi simplu sa iti spunem "e totul ok, du-te!". Poate ca tu te asteptai la raspunsuri de incurajare dar nimeni nu ti le va da, pentru ca esti un copil.Sa fi avut macar 17 ani era mai acceptabil. Sa iti spun ce se va intampla si pe urma? Ca eu sunt "mama Omida" iti prezic viitorul. Daca va fi ceva cu tipul asta, nu veti ramane impreuna. Se va intampla marea "minune" si tu vei ramane singurica, ori ca nu mai vrea el, ori ca o sa te saturi tu, ca la varsta asta nu sti ce vrei si ce e iubirea si o sa vrei sa experimentezi mult in timp. Baietii ce vor urma dupa acesta vor vedea ca nu mai esti virgina si la o varsta atat de cruda, si or sa te tina de panarama. O sa isi bata joc de tine, o sa te amageasca toti doar pentru sex, o sa te faca sa te simti ca un gunoi, sa iti fie scarba de corpul tau si sa regreti lucrul pe care tu vrei sa il faci acum. Daca o sa iti mearga numele de panarama in zona ta, sa te feresti si de un posibil viol, pentru ca nu e exclus, doar se stie ca iti place de mica.winking
Inca nu cunosti baietii si gandirea lor, inca nu stii ce e viata si care sunt riscurile ei. Gandeste-te de 20 de ori inainte sa faci o prostie, pentru ca daca te mai abtii cativa ani nu mori, dar daca o faci e posibilwinking Prieteni nu o sa ai prea multi si pe care o sa ii ai cred ca o sa fie tot "fete cuminti" ca sa nu le zic altcumva. Savureaza-ti copilaria pentru ca anii trec repede si nu ii mai poti intoarce. O sa ai timp sa te saturi de sex si de baieti. De "baiatul de 30 de ani" nu mai discut ca ai primit raspunsuri si ce va fi cu el in cazul ca va accepta propunerea ta. Esti pe cale sa apuci un drum gresit, si toti iti spunem: "Opreste-te!", si asta doar pentru binele tau. Bafta!

| blablablaa a răspuns:

Esti mult prea mica pentru. sex si cu un barbat in toata firea:O:O:O:O...Eu te sfatuiesc sa nu te mai gandesti la sex toata ziua.invata, citeste, joaca-te cat timp esti mica ca de sex ai timp mai incolo. Gandeste-te bine. Decizia iti apartine.Eu ti-am dat un sfat.

| Ododododo a răspuns:

Sa stii ca ciclul femeii incepe la varste de 11-12 ani si orice ai face tu daca esti virgina normal ca o sa iti curga sange o sa te doara dar asta este prima data asa se intampla eu am 13 ani dar se vede sunt baiat si am si aproape toata fam. medici deci iti sugerez sa nu fii toanta si sa faci o asemenea greseala de la varsta asta eu inteleg ca vrei sa faci sex dar abtine-te si daca faci prea devreme o sa ai daune phsifice si morale de exemplu daca lu ixulescu nu i-a placut daca o sa faca misto de mine la scoala deci stai in bancuta ta

| lalala_5386 a răspuns:

Nu face greseala asta! nu merita ca pentru cateva clipe de placere sa-ti nenorocesti viata. Stii ca el poate fi acuzat de corupere de minori. E pedofil ce are? Nu se gandeste ca esti doar un copil? Iti poate fi si tata, diferenta de 16 ani este una foarte mare. Fato vezi-ti de scoala ta si nu te mai gandi la sex de la varsta asta! Tu esti cu capu? Si in plus esti expusa la un risc foarte mare de a face cancer de col uterin daca iti incepi viata sexuala la o varsta atat de frageda. Poate si eu nu am decat 15 ani, si poate o sa zici ca sunt la fel de mica.

Dar eu nu ma gandesc sa-mi incep viata sexuala ca tine si mai ales cu un "specimen" ca nu-l pot numi altfel de 30 de ani!

| Just mE:x a răspuns:

:O:O.cum?raised eyebrows. Sigur nu te simti binestraight face. Gandeste-te ca e vorba de sex si ai 14 ani iar el are 30, totusi...crezi ca merita? La 30 de ani stie ce vrea de la viata, o priveste cu alti ochi.in schimb, tu esti un copil pentru ca asta esti, pentru ca si eu sunt un copil happy, si eu am 14 ani, dar nu m-am gandit la a-mi incepe viata sexuala decat dupa cativa ani...si daca merita acea persoana, daca tin la ea atat cat tin la mine. Stiu ca poate raspunsurile noastre nu "te intereseaza", ca daca vrei cu adevarat sa o faci nu te mai gandesti la consecinte dar iti spun atat, nu MERITA cum spunea si ❤bAmByLyK❤..nu merita sa faci greseala asta, pentru ca este o greseala la o varsta atat de fragedahappy. Si sa lasam asta, dar te-ai gandit vreodata ca prietenii/prietenele, daca nu stiu, vor observa ca ai facut-o? pentru ca iti schimbi mersul, te schimbi chiar si la fata si poate si comportamentul, este o etapa importanta, care te marcheaza. Iti spun te-ai gandit ce lucruri se vor spune despre tine atunci? te-ai gandit ca vor trece pe langa tine, ptivindu-te cu greata si spunand "uite-o si pe asta"? vei fi poate excluza de clubul de prieteni de care apartii pentru simplul fapt ca nu esti privita bine de ceilalti, iar atunci cand o persoana de genul face parte dintr-un grup toti sunt pusi in aceeasi oala, oricat de prieteni iti sunt nu vor riscahappy. si vei avea si o reputatie urata, vei ramane fara prieteni, +` ca de riscul de a te imbolnavii nu mai vorbesc. Ti-am spus asta pentru ca vreau sa te ajut, oricum multa bafta:*big hug este viata ta, si nu mai voi baga in ea. faci ce crezi tu ca e bine![mult noroc:*]

| andreiano a răspuns:

Spune-i tipului următoarea chestie şi vezi dacă vrea să o mai facă:,, Baby, după ce o facem, în puşcărie când o să se afle de ce eşti acolo o să fii deflorat în nenumărate rânduri de către,, trenuleţe" întregi (gen la cucaracha sau la bamba). Eşti sigur că vrei cu adevărat?"

| Emilian65 a răspuns:

La 14 ani ai tai, este prea devreme sa te indragostesti de un baiat de 30 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 14 ani e cam exagerat. mai asteapta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre sex te pot ajuta eu dar totul depinde de tine mai ales ca stiu sa am rabdare cu domnisoarele si nu ai fi prima experienta de acest gen pentru mine id de contact este cozmin1980 messenger te astept

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca faci sex cu el: o sa-l manance puscaria! Esti minora! Ala nu e un "baiat de 30 de ani" e barbat in toata firea! revino-ti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ii spune nimic daca vrei sa uiti de el atunci este o metota foarte efectiva ia fotografia lui in mina ta si uitate la ea. si imagineazati cca el sta pe viceu si face treaba si tie ti se face creata si nu mai vrei sa vb cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti nebuna
sex la varsta asta
nu te risca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Macar de avea baiatul 20 de ani. Dar asa, 30.Esti nebune de legat, scuze, dar asta e adevarul.Bafta oricum si cu dumnealui.Pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La varsta asta vrei p? vino ca iti dau eu pana iti iese p ochii daca esti nerabdatoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wtf! Nam mai vazut asa curve ca tine pe bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac eu sex cu tine am 14 ani si eu vreau sa fac ia id asta lau_boss2010