| anonim_4396 a întrebat:

E ceva de bine! Unghia de la degetul mare al unui picior da sa imi cada, dupa 5 luni in care a fost verde, cred ca era incarnata.E deja un pic desprinsa, de ieri dimineata am vazut si deci am doua zile in care n-am facut nimic.As vrea sa o scot,sa scap de ea,ca e mare si urata si sa las sa creasca una noua, dar mi-e frica sa nu ma doara foarte tare, sau sa curga mult sange.Ma gandeam sa trag de ea usor sub apa de la robinet. Ajutor please! Fundita! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Poti merge la medic sa-ti inlaturi unghia pentru a exclude orice alte eventuale infectii subunghiale, daca nu, trebuie sa ai rabdare ca va cadea singura.Nu umbla la ea.Peste vreo 6 luni vei avea o unghie noua.Ai grija de tine si sanatatea ta!

2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

E de bine! acum las-o sa cada singura si asteapta sa-ti creasca alta.

| Floreenofficial a răspuns (pentru Raniia):

Scuza-ma ca te deranjez.Crezi ca imi va cadea singura ea? Sau ar fi mai bine sa umblu eu la ea?

| Raniia a răspuns (pentru Floreenofficial):

Poti merge la medic sa-ti inlaturi unghia pentru a exclude orice alte eventuale infectii subunghiale, daca nu, trebuie sa ai rabdare ca va cadea singura.Nu umbla la ea.Peste vreo 6 luni vei avea o unghie noua.Ai grija de tine si sanatatea ta!