| spyceygirl a întrebat:

Sunt disperata! ma gadila picioarele...totul a inceput in felul urmator:am fost la tara sa culegem via, am fost imbracata cu niste pantaloni de silon, si normal k s-au mai agatat si "ciulini" si mi-au zgaziat picioarele...asta a fost sambata, seara mi-am facut dus si ma usturau putin picioarele cand venea apa cala pe ele, luni dimineata m-am epilat pe picioare cu crema de pilatoare.stiu ca nu a fost bine ca m-am epilat desi aveam cateva zgarieturi pe picioare, dar trebuia dupa-amiaza sa merg la scoala, in uniforma(respectiv fusta). m-am epilat si nimic ciudat, doar eram putin rosie pe picioare pe acolo pe unde am avut zgarieturile.
pese aproximativ 1-2 zile au inceput sa ma gadiel picioarele, ma gadila foarte rau, mi-am dat cu alcool mentolat, cu spirt cu apa rece. dar nimic! ma gadila in continuare.deja e ceva psihic, ma doare capul de nervi k ma tot scarpin.de abia ma abtin la scoala.practic nu ma gandesc la ele, dar cumm le ating cu mana cum...ma gadila. ce ma sfatuiti sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cumpara de la farmacie Fenistil Gel si unge-te pe picioare. Este foarte eficient si vei vedea imediat rezultatele.

6 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Poti incerca si cu mixtura mentolata si cred ca nu te vei mai scarpina caci este pentru mancarimi de acest gen ...Multa sanatate, Lucien.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E foarte buna si tinctura de galbenele.

| spyceygirl explică:

Multumesc brigaela k mi-ai spus ce sa cumpar..maine sigur ma duc la farmacie sa imi cumpar

| spyceygirl explică:

Sfatul tau @constantaporca il pot urma si in aceasta seara deoarece am in casa tinctura de galbenele.mersi mult sper sa dea roade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comprese cu ceai concentrat de codiţa şoricelului menţinute pe zonele afectate timp de minim 15 minute, 5 zile consecutiv!

| Focaaaa a răspuns:

Du-te la doctor