| nustiucesafac3091 a întrebat:

Sunt fata. Am 14 ani, 56 kg si 1.65 metri. Eu as vrea foarte mult sa mai cresc in inaltime. Am intrebat mai multi oameni si uni mi-au zis ca mai cresc cel mult un cm, alti au zis ca doar acum incep sa cresc. Nu stiu ce sa mai cred. Nu practic decat 2 ore de sport la scoala + 2 ore pe saptamana de gimnastica medicala pentru spate. Nu cred ca daca stau agatata de o bara voi mai creste. Dar nu stiu, poate e adevarata chestia cu basketul. Chiar vreau sa mai cresc. Nu exista alta optiune. Eu incerc sa mananc sanatos si sa fac sport in fiecare zi ( Ab generator ). Nu beau lapte. Poate afecta asta cresterea? Acum sunt a opta, dar la vara cu siguranta voi face basket sau inot. De obicei dorm aprox 4, 5 sau 6 ore pe noapte, cel mult 7. Oare asta afecteaza? Cunoasteti ceva actrite scunde, in afara de Emilia Clarke? Sunt scunda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anonim1207 a răspuns:

Am 19 ani si am 1.62 nu stiu dc iti faci griji laughing daca vrei neaparat sa cresti joaca baschet thinking