| nustiucesafac3091 a întrebat:

Sunt fata. Am 14 ani, 56 kg si 1.65 metri. Eu as vrea foarte mult sa mai cresc in inaltime. Am intrebat mai multi oameni si uni mi-au zis ca mai cresc cel mult un cm, alti au zis ca doar acum incep sa cresc. Nu stiu ce sa mai cred. Nu practic decat 2 ore de sport la scoala + 2 ore pe saptamana de gimnastica medicala pentru spate. Nu cred ca daca stau agatata de o bara voi mai creste. Dar nu stiu, poate e adevarata chestia cu basketul. Chiar vreau sa mai cresc. Nu exista alta optiune. Eu incerc sa mananc sanatos si sa fac sport in fiecare zi ( Ab generator ). Nu beau lapte. Poate afecta asta cresterea? Acum sunt a opta, dar la vara cu siguranta voi face basket sau inot. De obicei dorm aprox 4, 5 sau 6 ore pe noapte, cel mult 7. Oare asta afecteaza? Cunoasteti ceva actrite scunde, in afara de Emilia Clarke? Sunt scunda?

2 răspunsuri:
| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns:

Nu, la basket se duc cei care sunt deja inalti, pentru ca daca sunt inalti sunt buni la basket, nu se duc si cresc prin magie acolo.

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns:

Foarte putin dormi pentru varsta ta, apropo