| anedreaeaaa a întrebat:

(sunt fata)
La pulpa pe picioare am niste vergituri si am foarte multe pete sau alunite rosii.Sunt puncte foarte, foarte mici si rosu aprins nu roze.Si am si...in zina sanilor ca sa zic asa,dar acolo sunt 2, 3

Ce sunt acestea? mentionez ca am aproape 13 ani, ar putea fi o boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| extremeA07 a răspuns:

Vergeturile pot aparea de la o crestere sau ingrasare brusca iar pielea nu are suficenta elasticitate si se rupe. Cat despre acele pete, trebuie sa vorbesti cu un dermatolog, ca asa din spuse nimeni nu poate sti sigur ce e (alergie, cosuri etc).

| anedreaeaaa explică (pentru extremeA07):

Eu am intrebat de acele pete nu de vergeturi draga:X
si nu e nici alergie, nici cosuri
sunt pete/alunite