| WayhaughtK a întrebat:

Sunt fata si am 16 ani. Cam de anul trecut nu cred ca am mai crescut.
Dar daca voi sta atarnata de o bara aproape in fiecare zi cateva minute, voi avea sanse sa mai cresc?
: ))
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Vei avea şanse să câştigi premiul Darwin.

| Violleta2022 a răspuns:

UNeori stau si ma gandesc ca, la 16 ani ar fi trebuit sa ai deja ceva minte... cum adica, tu crezi ca te de intinde cineva pe sfoara, sau te pune pe bara, tu mai lungestii? Ce esti, aluat de paine?
Nu fetita draga, oasele alea nu se lungesc nici daca tragi de ele cu clestele!
Cresterea unei fete se incheie la 16 ani, a unui baiat, contnua pana pe la 18, ca ei oricum incep dezvoltarea 2 ani mai tarziu ca fetele.

| Victoria18 a răspuns:

Nu cresti! Daca ai aflat asta de la o persoana poate a vrut sa faca misto de tine.

| iamprettybored a răspuns:

Da, vei avea șanse să mai crești fiindcă ești încă mică. Dacă faci și sport des îți crești șansele de a te înălța, dar numai în jur de 1 centimetru.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nu cresti.

| confiturix a răspuns:

Mi se pare ca daca ar functiona ti-ar lungi numai torso-ul (corpul) si mainile, fara picioare; Iar o fata inalta cu picioare scurte nu prea merge.
Am o prietena care zice ca s-a apucat de asa ceva. Iti spun luni cum a iesit.

| Muscă_Marius_1999 a răspuns:

Nu chiar, cel mai probabil o sa ti se faca rau de la prea mult atarnat sau o sa amortesti, nu poti sa tragi de corp pentru a creste, doar hormonii te ajuta in acest caz

| confiturix a răspuns (pentru Muscă_Marius_1999):

Stiati ca se mai zice ca daca stai culcat in pat o saptamana, vei creste >5 cm?