| sweetgirl_3609 a întrebat:

Sunt fata si am mustete si nu imi plac cum sa scap de ele? cu crema depilator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrea28 a răspuns:

Fie mergi la un salon, fie te ocupi tu acasa de 'problema'.
In niciun caz sa nu folosesti crema, va face ca musteata sa creasca mai deasa si in doua zile dupa aplicare, musteata va creste iar.
Poti folosi ceara.Doare, dar nu va trebui sa iti faci griji pentru musteata ceva vreme. big grin

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este nevoie de pensare, nici să nu te gândești vreodată să dai cu cremă de epilat (este echivalentul lamei de ras!).
Mergi în hipermarket și cauți la raionul de cosmetice Karaver, este un produs care decolorează părul de pe față, este special făcut.
Pa, pa.

| Cσσкiє a răspuns:

Te pensezi.

| Loredana_4793 a răspuns:

Sunt benzi de ceara speciale pentru fata. Le gasesti in farmacii sau la magazine.Nu da cu crema depilatoare pe fata ca e cam periculos. Dupa ce te iei de mai multe ori cu ceara poti folosi si pensetawinking
Mult succes. Te pup.

| darii a răspuns:

Buna. Si eu sunt fata si am mustata |nu foarte proeminenta| si ma deranjeaza, dar o las in pace caci daca o voi epila cu siguranta va creste mult mai multa. asa ca prefer sa o ascund cu fond de ten.

| hadasan a răspuns:

Da poti cu crema depilatoare sau poti cumpara de la magazin veet pentru fata sunt niste benzi mici ce le pui pe zonele cu probleme si le tragi sau poti merge la salon sa li ia cu ceara si nu doare si nici nu costa foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahahahaahaha

| Daniela_6827 a răspuns:

Buna, sa stii ca exista benzi speciale cu ciara pentru fata, in special mustata, de te dai cu crema ajungi in scurt timp sa-ti lasi cioc daca vrei... parerea mea...