| Lola200228 a întrebat:

Sunt foarte constipata și nu stiu ce sa mai fac sincer! Oricât m as chinui nu iese. Orice remediu as incerca. O sa iu supozitoare cu glicerina. Dacă le iau cam im câte minute o sa fac și dacă sunt bune

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

SennaLax plus crușin este un laxativ natural bun și îți recomand să mănânci jumătate de grapefruit roșu seara, iar dimineața ar trebui sa te duci la toaleta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ia supozitor cu glicerina, isi face efectul in maxim 10 minute.
Ceaiul de crusin mai este bun.
Daca nu reusesti nici asa, mergi la spital sa-ti faca o clisma.

| LupusDei1993 a răspuns:

Tatal meu a avut la fel. Solutia ce a folosit el e apa, lamaie si miere, putin incalzita la ibric sau microunde. Daca bei o cana zilnic dimineata, timp de, sa zicem 2-3 saptamani, se rezolva in timp.
Sanatate si zi buna!