| alabalaportocala766 a întrebat:

Hei
Am o problema destul de grava
Sunt foarte constipata. Nu mai stiu ce sa fac. Am luat dulcolax, am baut ceaiuri, am mancat supe, fructe.
Azi dimineata am facut si clisma. si tot nimic. am si supozitoare cu glicerina.
Nu mai stiu ce sa fac sad
Ce credeti ca ar trebui sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca cu ceai de crusin, mie mi-a folosit.

| DinPlante a răspuns:

Alimentatia este esentiala in acest caz: trebuie eliminata carnea, produsele rafinate (zahar, faina alba), trebuiesc consumate fibre (cereale integrale, paine integrala), se consuma mai multe lichide decat de obicei (apa, ceai, fara bauturi carbogazoase) si fructe crude (kiwi, prune, piersici) + miscare. Aceasta combinatie ar trebui sa dea rezultate. De asemenea, dimineata pe stomacul gol poti sa bei un pahar de apa cu lamaie si miere de albine.

| rudibob a răspuns:

Pune ti tatal sau mama sa ti mai puna 2 supozitoare odata si daca nu merge, zii sa ti faca din nou o clisma.La mine mi-a pus tata un supozitor si nu a mers, mi-a pus apoi al doilea si tot nu, apoi m o pus sa mi dau chilotii jos si mi-a facut clisma si tot nu a mers, apoi peste cam o ora mi o pus din nou 2 supozitoare unul dupa altul si mi o mai facut o clisma si o iesit tot din mine chiar cand mi o facea