| RoxAnana a întrebat:

Sunt foarte sensibila si racesc f repede. Beau ceaiuri cu miere lamaie beau oua pentru voce... dar simt ca nimic nu mai face fata... ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 32nelenya a răspuns:

Cu siguranta ai imunitatea scazuta! pentru intarirea sistemului imuniar usuroiul este cel mai indicat aliment, afinele şi-au dovedit în timp eficacitatea sporită în blocarea agenţilor patogeni care atacă sistemul imunitar. De asemenea, potrivit mai multor studii de specialitate, afinele sunt un real ajutor pentru organism în perioadele de convalescenţă în urma răcelilor şi a gripei.cauta sa mananci cat mai sanatos multe fructe si legume care sa-ti intareasca sistemul imunitar! dar bine inteles un consult medical nu ar strica mai ales ca spui ca esti foarte sesnibila! multa sanatatebig grin

4 răspunsuri:
| FloareDeColt_1777 a răspuns:

Separe ca ai imunitatea scazuta. E bine sa-ti faci analizele ca sa vezi despre ce e vorba. Oricum, consuma fructe, legume, lactate, ceaiuri (coada calului, hapciu) si miere de albine. Multa sanatate!

| Minks a răspuns:

Cred ca ai ceva probleme cu imunitatea. Verisorul meu avea probleme de genul si doctorul de familie i-a dat niste pastile (Baraka, parca). Du-te si tu la doctor, daca inca n-ai facut-o.

| roxymaria a răspuns:

Probabil esti in perioada de crestere si ai organismu slab sad
conteaza si ce mananci, trebuie sa ai calciu in organism, mai bine du-te la medic poate iti recomanda ceva nu e bine sa lasi asa :*
eu am avut lipsa de calciu f mare pe la 14-15 ani big grin
sa te faci bine >big grin

| Yeah1237 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la doctor. el este in masura sa-ti dea sfaturi. funda?