| anonim_4396 a întrebat:

Sunt inalta si foarte slaba(1.73 m si 50 kg). Cum as putea sa ma ingras pentru ca nu am pofta de mancare? Credeti ca ajuta acele batoane proteice care au multe calorii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Hm, batoanele proteice nu sunt atat de grave pe cat sunt "prafurile". Batoanele sunt niste ciocolatati care au un continut mai ridicat de proteine si energie, extrase din fructe (se vede in interiorul batonului de ciocolata surplusul de proteine).
Dar alea nu prea cred sa ajute la ingrasat. E greu ca un om sa se ingrase, la fel cum este si pentru un om sa slabeasca, dar... daca incerci si nu intreci masura cu batoanele, si daca si utilizezi un pic din energia lor, cred ca o sa poti indeplini o mica parte din vishee hee.

| deeea28 a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti zic, dar ar trebui sa te multumesti ca esti asa, mai ales daca mananci mult si nu te ingrasi. Acum vreo 10 ani si eu eram la fel, acelasi complex il aveam si eu desi mancam. Atunci aveam 168, cu 45 de kg. Pana si tata zicea ca nu fac nici cat o oaie. Aveam un mijloc de 57 de cm. Acum cand ma gandesc, nu-mi vine sa cred ce slaba eram. Daca masori 57 de cm vei vedea ca vin cam cat 2 palme la un loc. Acum am cu 10 kg mai mult si sincer, sunt chiar mai nemultumita. Poate e si varsta, nu stiu, dar cand imi aduc aminte ce abdomen plat aveam si cum sunt acum, ma ia groaza sad sau cum aveam picioarele si cum sunt acum, ca se vede celulita, iar nu-mi place. 55 de kg care le am acum nu sunt mult, sunt bine, nici acum nu sunt grasa, nici macar plinuta, dar tot ma simt aiurea. Cand ai avut ani de zile 45 kg si apoi ai cu 10 mai mult, parca ti se pare asa exagerat... Asa ca sfatul meu sincer e sa nu faci prostii. Nu baga cine stie ce vitamine in tine sau proteine. Vei fi si mai plinuta si crede-ma iti vei dori sa te reintorci la 50 de kg si nu vei mai putea. Plus de asta, cu vitaminele si dorinta ta de a te ingrasa ai toate sansele sa-ti declansezi ceva glanda de ingrasare si sa devii obeza. Mai bine ai grija sa mananci cat mai bine, multe vitamine, mere, legume, carne, cat mai sanatos. Sanatatea e cea mai importanta.

| elvisedy a răspuns:

Am un program pentru tine super.-elvisedy

| Adina_4189 a răspuns:

Buna! Eu am auzit ca iti faci pofta de mancare daca bei dimineata pe stomacul gol un paharel de sirop de coacaze happy sper sa te ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing Cate fete nu isi doresc sa fie in locul tau. Barbatii intotdeauna prefera o femeie mai slaba. In poezii daca citesti bine vei gasi: slabiciunea mea. Nici un poet nu spune: grasuna mealaughing
Depinde si de varsta pe care o ai... Iti recomand vitamine, gasesti in farmacie acel complex de vitamine, care ajuta la dezvoltarea organismului. Daca esti inca adolescenta e mai bine sa ai rabdare cu organismul tau, ai timp sa te ingrasi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite aici sa citesti sa aflii cum te mai poti ingrasa.
http://www.lovesite.ro/......grasi.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai fata la 1. 73 esti inalta... ceai eu am 1. 80 si 56 de kg