| SaveTheNature a întrebat:

Sunt insarcinata! IN a cata saptamana de sarcina este NEAPARATA nevoie sa fac primele analize? primele analize cand se fac? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Draga mea, analizelele se fac in primul trimestru de sarcina, preferabil imediat dupa ce ai descoperit ca esti gravida. Ar trebui sa mergi in primul rand la un ginecolog, pentru o ecografie care sa arate daca embrionul e OK.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei, primele analize se fac in saptamana a sasea de sarcina (adica la aproximativ o luna de la contactul sexual care a dus la sarcina).

| Robert a răspuns:

Testul papanicolau

| ArcAnna a răspuns:

Nu stiu. vorbeste cu un medic

| pasta a răspuns:

Dupa 20 de zile funditzzzzzzzzzzzAAAAAAAAAAAA

| Liviusica a răspuns:

Dupa ce nasti